BREAKING

0

Press Release: Intracom Telecom!

by Aldo Rama Intracom Telecom’s WiBAS™-Connect Selected by EOLO SpA for Wireless Ultra-Broadband Residential Network Across Italy The company was selected for an EOLO 5-year rollout connecting each home with 5G speeds Athens, Greece – 20 April 2017 - Intracom Telecom, a global telecommunication systems and solutions vendor, announced today that EOLO SpA, an Italian telecommunications operator focusing on […] 21 April 2017 at 05:30 pm
0
Unifi Communications, blen Wis Telecom!

Unifi Communications, blen Wis Telecom!

by Aldo Rama NJU-JORK, NY, SHBA – 22 nëntor 2016 – UNIFI Communications, Inc., kompani Amerikane lider në tregun e telekomunikacionit ndërkombëtar, njofton se ka blerë 100% të WIS Telecom S.p.A. dhe degën e saj, WIS Telecom S.A., nga Libero Acquisition S.a.r.l., një strukturë investuese e Orascom TMT Investments S.à r.l. (“OTMTI”), e zotëruar në pjesën më të […] 5 December 2016 at 08:59 am
0
Huawei feston 10 milionë shitje në Amerikën Latine me... Lionel Messin!

Huawei feston 10 milionë shitje në Amerikën Latine me... Lionel Messin!

by Aldo Rama Kompania Huawei ka zbuluar se shitjet e smartphone-ve të saj në Amerikën latine ka arritur në 10 milionë.  Ky zbulim është bërë nga Senior Vice President i kompanisë, Z. Yu Chengdong, i cili ka ndarë me miqtë e kompanisë kineze një poster, ku ky “milestone” festohet bashkë me futbollistin latinoamerikan Lionel Messi. Ylli Argjentinas i cili aktivizohet me […] 3 December 2016 at 05:18 pm
0
ZTE njofton shtrirje botërore për Nën-markën "Nubia"!

ZTE njofton shtrirje botërore për Nën-markën "Nubia"!

by Aldo Rama Kompania ZTE përdor prej disa kohësh nën - markën "Nubia" në disa vende për të njoftuar mbërritjen e saj në disa tregje, ndërmjet tyre edhe evropiane. Në këtë mënyrë, marka Nubia do të vijë brenda viti 2016 në vendet e Amerikës Latine, si Meksika, Argjentina, në vende evropiane s Mbretëria e Bashkuar, Franca, Gjermania, Spanja por dhe […] 11 January 2016 at 10:20 pm
0
Jack Dorsey është CEO i "ri" definitiv i twitter-it!

Jack Dorsey është CEO i "ri" definitiv i twitter-it!

by Aldo Rama Bashkëthemeluesi i rrjeti social twitter, Jack Dorsey, i cili gjatë muajit qershor zëvendësoj Dick Costolo i cili dha dorëheqjen, është konfirmuar në pozicionin e CEO-s tashmë jo të përkohshëm. Lajmet nuk përfundojnë me kaq, pasi twitter do të ketë një COO të ri Adam Bain. Jack Dorsey, do të jetë paralelisht CEO edhe në kompaninë për mobile […] 6 October 2015 at 09:12 pm
0

Nokia kërkon bashkëpunëtor për t'u rikthyer sërish në fushën e prodhimit të telefonave inteligjentë!

by Aldo Rama Ka kohë që Nokia po na përgatit për rikthimin e saj në fushën e “telefonave inteligjentë” por me një mënyrë “ndryshe” sa i përket qasjes së saj pas blerjes së departamentit të pajisjeve nga Microsoft.     Në një publikim në faqen e kompanisë, Rober Morlino i Nokia Technologies thekson se kompania Finlandeze synon të rikthehet në fushën […] 14 July 2015 at 08:55 pm
0

Apple tërheq nga tregu boksin Beats Pill XL për shkak të rrezikut që paraqet!

by Aldo Rama Një vit më parë, Apple bleu kompaninë “Beats Electronics” dhe tani merr përsipër përgjegjësitë sa i përket një produkti të kompanisë që ka shfaqur probleme duke kërkuar kthimin e pajisjes vullnetarisht. Kompania ka vërejtur defektet së nxehjes së tepër të baterisë së Beats Pill XL, një boksi që u prezantua në Nëntor të 2013-ës, dhe duke […] 4 June 2015 at 10:12 pm
0

iPhone rekord shitjesh për Q4 2014!

by Aldo Rama Është krejt normale që një prodhues si Apple të mos shfaqë asnjë shenje ndikimi negativ nga kriza dhe nga konjukturat që po kalojmë. Këtë e vërtetojnë edhe shifrat e shitjeve iPhone sa i përket tremujorit të fundit të 2014. Sipas Ming-Chi Kuo, analistit të KGI, janë disponuar botërisht 73 milionë iPhone, duke thyer të gjitha rekordet e mëparshme. […] 25 January 2015 at 09:02 pm
0

Samsung nuk është më "sundimtari" i vetëm i tregut të Koresë së Jugut sa i përket smartphone-ve!

by Aldo Rama Kompania Samsung është zënë "ngushtë" kohët e fundit, dhe ajo që nuk priste është se do humbiste terren në tregun e Koresë së Jugut në një kohë që Apple pëson rritje.   Sipas shifrave që u bënë me dije nga Counterpoint Research për trgun e Koresë së Jugut, diferenca midis Samsung dhe Apple është zvogëluar frikshëm, në […] 24 January 2015 at 08:51 pm
0

Çfarë kanë të përbashkët kryedizajnuesi i Apple Jonathan Ive dhe kryedizajnuesi i ri i kompanisë Samsung?

by Aldo Rama Dizajni plastik i luftanijeve të Samsung kuptohet qartë që e ka lodhur publikun, këtë fakt e ka kuptuar dhe vetë kompania. Seria  "Alpha" ishte një eksperiment për përdorimin e metalit tek telefonat e kompanisë koreane dhe tani të gjithë thashethemet thonë se luftanija e ardhshme që pritet të prezantohet do të ketë ndryshme të dukshme sa […] 19 January 2015 at 07:54 pm