BREAKING

Author Archive : r.pashkaj
0

Kështu është sot vajza e filmit "The Ring"!

by r.pashkaj Emri Daveigh Chase logjikisht nuk ju kujton asgjë, por ju bëjmë me dije që këtë vajzë e njihni dhe madje shumë mire! Bëhet fjalë për vajzën e cila ju ka tromaksur me prezencën e saj tek filmi The Ring, trileri i famshëm që ka lënë qindra njerëz pa gjumë pas përfundimit të tij, dhe po aq të tjerë […] 6 June 2016 at 05:27 pm
0

Google+ 7.2 për Android sjellë Chrome Custom Tabs!

by r.pashkaj Nëse posedoni pajisje Android dhe jeni përdorues të aplikacionit Google+, atëherë përditësimi i fundit që do të merrni, do ju sjellë lajme të mira: Chrome Custom Tabs do të ofrojë një përvojë navigimi të shkëlqyer kur përdoruesit do të përzgjedhin linqe. Gjithashtu, përmirësime do të shfaqen edhe tek “bugs”. Më konkretisht, me Chrome custom tab […] 17 February 2016 at 09:42 pm
0

Shfaqjet e… Elon Musk në produksione të njohura kinematografike (vid)

by r.pashkaj Elon Musk: Biznesmen, shpikës, inxhinier dhe investitor. CEO i Space X dhe Tesla mund të mburret shumë me CV-ën e tij, madje ka edhe disa gjëra të cilat nuk i njohin të gjithë. Kalimin e tij nga shumë produksione të Hollywood-it, ku luan rolin e kujt tjetër, të vetvetes. Nga Iron Man 2 të 2010 ku i jep dorën […] 5 December 2015 at 07:51 pm
0

Ndryshime të mëdha tek flickr

by r.pashkaj Hi-resphotosinterface, aplikim I ri Android dhe 1TB hapësirë e brendshme falas Kompania Yahoo ka prezantuar në kuadër të evenimentit që zhvilloi në Nju Jork një flickr të rinovuar me një aparencë tërësisht të re. Në të bien në sy fotografitë gjigante, të cilat i japin fund dizajnit të deri tanishëm të faqes, ku teksti dhe […] 25 October 2013 at 07:58 pm
0

Harrojini dietat dhe shihni këtë video!

by r.pashkaj “Sa shumë akullore do të shkrihen edhe këtë verë"... por bashkë me to shpesh herë shkrihemi edhe ne :p (meshkujt). Në fund të shkrimit do keni kënaqësinë të shijoni një super video dhe një montazh të shkëlqyer që i dedikohet akulloreve që shkrihen... Për të qenë i sinqertë, kjo video është tejet torturuese, ndaj nuk e di sesa […] 21 May 2013 at 03:31 pm
0

Të gjitha playlist-at e serisë Grand Theft Auto!

by r.pashkaj Je fans i serisë së lojërave Grand Theft Auto? Atëherë me siguri ke një stacion radiofonik në lojë që pëlqen shumë, stacion të cilin e dëgjojë çdo herë që hyje në makinë (ose më saktë vjedh një makinë). Madje shpesh herë nguroje të ndërrojë makinë sepse në sfond mund të ishte një nga këngët që preferon. Ndaj Rockstar ka menduar për […] 15 April 2013 at 01:43 pm
0

Filmi fotografik i Alexander Graham Bell

by r.pashkaj Janë pionierët e teknologjisë, romantikë? Le ta gjykojmë më mirë nga fotografia e Alexander Graham Bell dhe të bashkëshortes së tij Mabel, hmm... ndoshta janë!. Kjo foto por edhe disa të tjera shfaqen në një Tumblr site të ri me titull FOUND, që ka krijuar National Geographic për të festuar 125 vjerotin e qarkullimit të revistës. National Geographic ka si qëllim të […] 9 March 2013 at 01:07 pm
0

The Hangover 3: E treta e vërteta!

by r.pashkaj Treshja e "paparë" që mesa duket nuk ka zënë ende mënd, është rikthyer për aventurën e saj të fundit, Do të thoni ku? Në vend e krimit, në Las Vegas. Filmi i parë? Nuk është nevoja ta rithemi, (dihet që ka thyer rekord), i dyti sikur i la mënjanë shakatë, ndërsa tani presim të shohim të tretin […] 8 March 2013 at 08:00 pm
0

"Prefësja" që e kthen çdo objekt në... aksesor erotik

by r.pashkaj Pa shiko se çfarë kanë krijuar... Një pajisje (që ngjan si një prefëse) e cila mund të "shndërrojë" çdo lloj objekti në... aksesor erotik.   Është krijimtari e Francesco Morackini, i cili e quan pajisjen "dildomaker". Ai thotë që është frymëzuar nga prefësja (që mbanim tek mjetet shkollore), por me një ndryshim, që nga kjo pajisje nuk do mprihen majat e lapsave, por…homemade dildos. […] 18 February 2013 at 06:24 pm
0

Një Gamer merr një donacion prej $10.000 dhe nuk thotë as "faleminderit"!

by r.pashkaj Çfarë janë këto lojtarët "pro gamers"? Një kanal tek Twitch kanë dhe janë bërë të njohur. A thua të kenë mbështetjen vetëm të sponsorëve... sepse këta tipa kanë arritur të kenë edhe fansa fanatik që i ndjekin siç ndodh p. sh me Reckful. Ky tipi ndërkohë që bënte stream live, pa një shumë parash e cila ishte depozituar në llogarinë e […] 18 February 2013 at 01:36 pm