BREAKING

Author Archive : Irena Nanaj
0

Miracle Machine. Pajisja që shndërron ujin në... verë!

by Irena Nanaj Dihet që nuk është ndonjë... mrekulli e bërë nga Zoti, por arrin të bëjë atë që ka premtuar, domethënë të shndërrojë(në një farë mënyre) ujin në... verë. Miracle Machine e Kevin Boyer, një sommelier i njohur ndërkombëtarisht dhe e Philip James, CEO i Lot 18 wine club, është një pajisje për... kuzhinën tuaj. Pajisja përdorë teknologjinë moderne […] 21 June 2016 at 11:58 am
0

Mënyra e duhur për të prerë saktë një tortë! E provuar skencërisht!

by Irena Nanaj Ehh çfarë nuk mëson njeriu në ditët e sotme... A e dinit që mënyra e prerjes së një torte gjatë gjithë këtyre viteve (domethënë mënyra tradicionale që pret një pjesë trekëndore dhe lë pjesën tjetër) ka qenë e gabuar! Kjo ndodh sepse pjesa e mbetur  fillon e thahet, kështu që torta nuk është më aq e freskët... […] 16 June 2016 at 11:13 am
0
Ky smartphone do të kushtojë 7$!

Ky smartphone do të kushtojë 7$!

by Irena Nanaj Një prodhues nga India po përgatitet të lançojë telefonin inteligjent më të lire në botë, i cili do të kushtojë 500 rupi, d.m.th. 7 dollar ose 6,5 euro! Bëhet fjalë për pajisjen Freedom 251, propozim ky i kompanisë Ringing Bells, për të cilën ende nuk kemi shumë informacione përveçse do të ofrojë mbështetje për rrjetet 3G. India është tregu […] 16 February 2016 at 07:01 pm
0

20 filmat më romantik të Disney!

by Irena Nanaj 1. Flynn shpëton Rapunzel Flynn thotë, “ti je ëndrra ime e re,” ndërkohë që shpëton Rapunzel dhe ne thjeshtë mbetemi pa fjalë! 2. Nala duek përkdhelur Simba Përkdheljet! Nuk kanë nevojë që të flasim prë të shprehur se sa shumë e duan njeri-tjetrin! 3. Kur Princi zgjon Borëbardhën A ka gjë më romantike se puthja […] 16 February 2015 at 03:30 pm
0

Gamer krijon Doom set me tulla LEGO!

by Irena Nanaj Tullat tona të preferuar LEGO, ndër vite kanë  bërë për vete miliona admirues fanatik në mbarë botën pasi, që nga viti 1949 që u lanpuan për herë të parë dh ederi në ditët tona, tullat legjendare LEGO kanë rritur breza të tërë. Natyrisht, me tullat e vogëla nuk merren vetëm vogëlushët, por edhe shumë koleksionues të cilët […] 15 February 2015 at 05:07 pm
0

Loja legjendare Myst vjen në ekranin e vogël!

by Irena Nanaj Myst është një ndër lojrat legjendare që janë shfaqur ndonjëherë në botën e video games. Shumë shpejtë loja klasike do të bëhetë një serial televiziv. Për transferimin e botës së Myst në ekranin e vogël, kompania Cyan që ka të drejtat e titullit do të bashkëpunojë  me Legendary Entertainment (e cila ka dorë në filmat Warcraft dhe Dead Rising). Thuhet se Rand dhe Robyn Miller, […] 15 February 2015 at 04:51 pm
0

Video 11 min e Τοο Μany Cooks që vlen të shihet!

by Irena Nanaj Video 11 minutëshe nisë me prezantimin e një familje, që i përket viteve '90, por gradualisht shndërrohet në diçka krejt ndryshe, Në të ndërthuren zhanër të ndryshëm nga cartoon, triler policesk, një kriminel me thikë që vret pa dallim etj. Nuk po ju japim më tepër detaje thjesht ndiqni video e mëposhtme! 18 January 2015 at 07:57 pm
0

Total War: Attila vjen në shkurt!

by Irena Nanaj Creative Assembly zbuloi për herë të parë Total War: Attila në kuadër të eventit britanik games event EGX, duke publikuar shumë të dhëna që kanë të bëjnë me këtë titull të seris së dashur Total War, si pamje dhe announcement trailer. Total War: Attila është programuar që të hidhet në treg në muajin shkurt të 2015-ës dhe siç duhet […] 4 January 2015 at 07:45 am
0

Ben Affleck dhe Matt Damon po bashkëpunojnë për serialin e ri triller, "Incorporated"!

by Irena Nanaj Dyshja e famshme, miqë prej shumë kohësh dhe tashmë bashkëpuntorë në Pearl Street Films, janë duke punuar për serialin Incorporated,një produksion për kanalin SyFy, duek treguar kështu se televizioni i tërheq të gjithë. Seriali  i zhanrit dramë, me karakteristika spiunazhi dhe sci-fi pasi bëhet fjalë për kanalin  especialist në kët fushë të caktuar, ka në qendër të ngjarjeve përpjekjet e një personi […] 3 January 2015 at 12:11 pm
0

Mark Wahlberg ka humbur 28 kile për The Gambler!

by Irena Nanaj A ju kujtohen muskujt e Mark Wahlberg? Është një aktor që ka nderuar palestrën si shumë pak nga kolegët e tij dhe nuk jumbet asnjë mundësi përë të shfaqur trupin e tij të stërvitur. Akoma edhe në filmin e fundit Transformers: Age Of Extinction. Por gjendja e tij trupore ndryshoi në mënyrë drastike. USA Today zbuloi disa fotografi nga […] 2 January 2015 at 01:09 pm