BREAKING

Author Archive : Aldo Rama
0

Femra provojnë sutjena "vintage"! (Vid)

by Aldo Rama Do provonit sutjena të vjetra, vintage, të çuditshme dhe të bukura? Do vishnit korse dhe të brendshme me ngjyra dhe prerje të cilat do të nxirrnin në pah bukurinë, stilin si dhe feminilitetin e fshehur në çdo centimetër të trupit tuaj? Disa femra guxuan dhe ky është rezultati: 20 November 2016 at 08:44 pm
0

Krevati që shtrohet vetë!

by Aldo Rama Vazhdimisht lexojmë rreth aplikacioneve të reja që zhvillohen, rreth prezantimit të telefonave si dhe pajisjeve të tjera mobile dhe deri diku pritshmëritë tona nga i gjithë ky bombardim produktesh sa vijnë dhe shtohen. Sot do ju prezantojmë një gjetje e cila me siguri disa prej nesh (sidomos ata që jetojnë vetëm) do i gëzojë pa […] 19 November 2016 at 04:15 pm
0

Unike! Një kolazh fotografish në Instagram që do e adhuroni!

by Aldo Rama Fotografi Ng Weijiang nga Singapori bën kolazhe digjitale në rrjetin social Instagram me një mënyrë të veçantë! Në vend Photoshop-it për të “bashkua” fotografitë, ai përdorë Instagram-in për t’i kombinuar ato. Rezultati është i shkëlqyer dhe mund ta shihni edhe vetë duke klikuat këtuose duke parë fotografitë e mëposhtme! Me të vërtet artisti në fjalë është shumë i […] 18 November 2016 at 05:03 pm
0
Cilat selfie janë të sukseshme?

Cilat selfie janë të sukseshme?

by Aldo Rama Padyshim fenomeni i fotografive “selfie” i ka tejkaluar kufinjtë e modës dhe tashmë është thyer në një zakon. Miliona fotografi selfie ngarkon çdo ditë nëpër mediat sociale. Andrej Karpathy, ka grumbulluar 2 milionë fotografi që shoqërohen nga hashtag-u #selfie, dhe brenda (Convolutional Neural Networks) dha rezultate dhe konkluzione se cilat janë ato fotografi selfie që […] 17 November 2016 at 10:25 am
0

Si ndërtohen kanoçet e pijeve freskuese? (vid)

by Aldo Rama Keni menduar ndonjëherë sesi prodhohet një kanoçe pijeje e thjeshtë alumini?   Engineerguy ose ndrysheBill, jo vetëm e ka bërë, por ka krijuar një video tejet të detajuar dhe e ka publikuar në kanalin e tij në Youtube. Ndër të tjera kemi mësuar pse forma është cilindrike, pse ngushtohet në pjesën e sipërme, cilat janë hapat […] 16 November 2016 at 10:23 am
0

Transferimi i ... email-eve në jetën reale? (vid)

by Aldo Rama Tripp and Tyler janë një dyshe komikësh që postojnë vazhdimisht video në rrjetin Youtube. Video e tyre e fundit prek tematikën e postës elektronike (email) dhe më konkretisht se si do të ishte shërbimi në fjalë në jetën reale! Kemi parë sërish parodi të këtij lloji, por sidoqoftë secila ka veçantinë e saj. Pak të ekzagjeruara, […] 15 November 2016 at 07:33 pm
0

Vizatime murale që do ju impresionojnë!

by Aldo Rama Arti i rrugës përbën tashmë një kategori më vete arti, ku rezultatet e tij janë në disa raste aq mjeshtërore dhe të përkryera si në aspektin e teknikës si dhe në aspektin e mesazheve që mbartin saqë të lënë pa fjalë! Muret në qytete të ndryshme të botës rezervojnë pamje mahnitëse nga vizatimet e bëra […] 14 November 2016 at 08:16 pm
0

Një robot përballi një samuraj! Cili është më preciz?

by Aldo Rama Man vs machine! Me një katana në dorë. Cili është më i qëndrueshëm dhe më i saktë me shpatën legjendare japoneze? Robot i dizajnuar posaçërisht Motoman-MH24 u përball me 5 herë kampionin e botës samurai master Machii Isao për të parë se cili prej të dyve ka teknikë më të mirë. Në videon e mëposhtme është regjistruar […] 13 November 2016 at 11:26 pm
0

Përvoja dhe relaksi i larjes së makinës! (vid)

by Aldo Rama Një nga aktivitetet e çuditshme që mund t’ju ofrojnë ndjesinë e relaksit është momenti kur gjendeni brenda makinës suaj... teksa ajo po lahet në një lavazho automatike. Një eksperiencë unike, ku teksa je i ulur relaksohesh dhe shijon të gjithë procesin e larjes. Eksperienca e dytë më e mirë nëse nuk e përjeton dot “live” është […] 12 November 2016 at 09:13 am
0
Kur... ecja në dëbor kthehet në art!

Kur... ecja në dëbor kthehet në art!

by Aldo Rama Ju prezantojmë Simon Beck, një artist dëbore “snow artist” nga Britania e Madhe që shijon xhirot në dëbor (ose në rërë siç do të shihni) dhe njëherazi krijon forma simetrike të mrekullueshme që do t’ju inpresionojnë. Për xhirot në dëbor, Beck përdor këpucë të posaçme (siç mund të shihni në fotografi) të cilat i lejojnë […] 11 November 2016 at 09:55 am