BREAKING

Author Archive : Aldo Rama
0

Ja cilat janë funksionalitetet që e bëjnë Samsung Galaxy S8 telefonin më të mire!

by Aldo Rama Nëse po mendoni të blini një Galaxy S8, ja cilat janë disa nga funksionalitetet që e bëjnë atë të veçantë dhe të ndryshme nga iPhone. Ai është një telefon ndryshe nga çdo gjë tjetër që keni parë deri më tani në treg. Është mahnitës. Karakteristikat e Samsung S8 në krahasim me iPhone: Ekran më i […] 2 June 2017 at 03:27 pm
0

Press Release: Intracom Telecom!

by Aldo Rama Intracom Telecom’s WiBAS™-Connect Selected by EOLO SpA for Wireless Ultra-Broadband Residential Network Across Italy The company was selected for an EOLO 5-year rollout connecting each home with 5G speeds Athens, Greece – 20 April 2017 - Intracom Telecom, a global telecommunication systems and solutions vendor, announced today that EOLO SpA, an Italian telecommunications operator focusing on […] 21 April 2017 at 05:30 pm
0
1.2 miliardë dollarë arritën shitjen "mobile shopping" gjatë Black Friday në SHBA!

1.2 miliardë dollarë arritën shitjen "mobile shopping" gjatë Black Friday në SHBA!

by Aldo Rama Për herë të parë përdoruesit mobile & tablet shpenzojnë më shumë se 1 miliardë dollarë në blerje! Kjo shifër është arritur në mobile shopping në SHBA gjatë Black Friday. Mesa duket Amerikanët nuk përdorin tanimë vetëm PC-ët apo laptopët për blerjet e tyre online, dhe kjo pasi shifra prej 1.2 miliardë dollarë i përket shitjeve “mobile […] 5 December 2016 at 09:38 am
0
Meizu Pro 6 Plus: ekran 5,7 ιme rezolucion QHD, procesor Exynos 8890 dhe kamerë12MP!

Meizu Pro 6 Plus: ekran 5,7 ιme rezolucion QHD, procesor Exynos 8890 dhe kamerë12MP!

by Aldo Rama Kompania Meizu prezanton modelin Pro 6 Plus, një version i rinovuar i pajisjes Meizu Pro 6, me specifika më të larta. Pajisja disponon konstruksion metalik, ekran më të madh 5,7 inç me rezolucion 5,7 inç 2560x1440 pixels, procesor Samsung Exynos 8890 (të njëjtë me atë të Galaxy S7), 4GB RAM, 64 ose 128GB hapësirë të brendshme (e cila nuk zgjerohet), si dhe kamerë 12MP […] 5 December 2016 at 09:05 am
0
Unifi Communications, blen Wis Telecom!

Unifi Communications, blen Wis Telecom!

by Aldo Rama NJU-JORK, NY, SHBA – 22 nëntor 2016 – UNIFI Communications, Inc., kompani Amerikane lider në tregun e telekomunikacionit ndërkombëtar, njofton se ka blerë 100% të WIS Telecom S.p.A. dhe degën e saj, WIS Telecom S.A., nga Libero Acquisition S.a.r.l., një strukturë investuese e Orascom TMT Investments S.à r.l. (“OTMTI”), e zotëruar në pjesën më të […] 5 December 2016 at 08:59 am
0
Cilat pajisje Huawei do të marrin Android 7.0 Nougat?

Cilat pajisje Huawei do të marrin Android 7.0 Nougat?

by Aldo Rama Tashmë dihet që pajisja Huawei Mate 9 do të qarkullojë me Android 7.0 Nougat dhe me EMUI 5.0 të kompanisë të përmirësuar. Por çfarë do të ndodhë me pajisjet e tjera? Kinezët sapo njoftuan se cilat pajise do të përditësohen me softuerin e ri Nougat dhe EMUI e ri. Ato janë: Huawei Mate 8 Huawei P9 Huawei P9 […] 4 December 2016 at 03:05 pm
0
Pegatron, po prodhon Surface Phone përMicrosoft-in?

Pegatron, po prodhon Surface Phone përMicrosoft-in?

by Aldo Rama Tanimë është një sekret publik fakti që kompania Microsoft po përgatit një Surface Phone. Jemi thuajse të sigurt që nuk bëhet fjalë thjeshtë për thashetheme, dhe vetë CEO i kompanisë, Satya Nadella, thuajse e ka “fotografuar”. Nga informacionet që na vijnë nga Tajvani, mësojmë se prodhimi i pajisjes ka nisur, dhe atë e ka marr përsipër kompania Pegatron, […] 4 December 2016 at 11:11 am
0
Huawei feston 10 milionë shitje në Amerikën Latine me... Lionel Messin!

Huawei feston 10 milionë shitje në Amerikën Latine me... Lionel Messin!

by Aldo Rama Kompania Huawei ka zbuluar se shitjet e smartphone-ve të saj në Amerikën latine ka arritur në 10 milionë.  Ky zbulim është bërë nga Senior Vice President i kompanisë, Z. Yu Chengdong, i cili ka ndarë me miqtë e kompanisë kineze një poster, ku ky “milestone” festohet bashkë me futbollistin latinoamerikan Lionel Messi. Ylli Argjentinas i cili aktivizohet me […] 3 December 2016 at 05:18 pm
0
Ndiqni "extreme unboxing" e OnePlus 3T (video)!

Ndiqni "extreme unboxing" e OnePlus 3T (video)!

by Aldo Rama Na duhet ta pranojmë, jemi nga ata që adhurojmë të shohim “unboxing videos”, por pas aq shumë videosh që shohim të pakta janë ato që na impresionojnë. Këtë herë, vëmendjen na e tërhoqi një extreme unboxing të pajisjes OnePlus 3T që u realizuan në një avion luftarak! Jake Paul, aktori Amerikan, u rekruta nga OnePlus për të realizuar në një […] 2 December 2016 at 07:23 pm
0
Huawei "lë pas" Samsung-un dhe bëhet Android brand më fitimprurës!

Huawei "lë pas" Samsung-un dhe bëhet Android brand më fitimprurës!

by Aldo Rama Kompania Huawei po gëzon një “formë” fantastike, dhe siç duket për momentin është Brand-i Android më fitimprurës duke lënë pas kompaninë Samsung. Sigurisht, kësaj të fundit i kushtoi shumë disfata e pajisjes  Galaxy Note 7... Ky raport ofrohet nga kompania e studimeve Strategy Analytics ku theksohet se Huawei ishte kompania e dytë fitimprurëse për smartphones prë 3 mujorin që […] 2 December 2016 at 09:27 am