BREAKING

Author Archive : a.malaj
0

Keanu Reeves do të xhirojë filmin John Wick 2!

by a.malaj John Wick ishte filmi që e riktheu sërish Keanu Reeves në sukseset e zhanrit aksion, ku aktori dha një recital të vërtetë në këtë film "b-movie" që rezultoi surpriza e këtij 6 mujori dhe siç kuptohet do të ketë edhe vazhdim. Filmi i parë patë një buxhet prej 20 milionë dollarë dhe arriti të sjellë në box office botërorë […] 28 December 2015 at 05:05 pm
0

Welcome to the Jungle

by a.malaj Diçka ndërmjet serisë “Cops” dhe të një 1st person video game, filmi End of Watch na dërgon down town L.A. për të na treguar se sa pisk është puna. Policë me kamerë në duar? Pse jo! Në një periudhë ku të gjithë përdorin teknologjinë për çdo aktivitet – dhe kriminelët janë aq budallenj saqë filmojnë […] 17 November 2013 at 04:20 pm
0

Sony Xperia ZR. Është prezantuar zyrtarisht!

by a.malaj Sony ka prezantuar zyrtarisht modelin Xperia ZR. Celulari i ri i kompanisë që "renditet" pas modeleve Xperia Z dhe ZL disponon ekran 4,55 inç me rezolucion 720×1280 pixels (319ppi) të teknologjisë LCD e cila asistohet nga teknologjia Mobile BRAVIA Engine 2.   Celulari "merr" fuqi nga Qualcomm Snapdragon S4 Pro SoC me frekuencë funksionimi 1,5GHz ndërsa anën grafike e merr përsipër GPU, Adreno 320. Gjithashtu shoqërohet nga 2GB RAM […] 15 May 2013 at 03:19 pm
0

Shpërthim ngjyrash në... slow motion!

by a.malaj Slow-Mo Guys rikthehen me një video duke i vënë flakën... ngjyrave! Shpërthime fantastike që arritën t'i "kapin" me një aparat fotografik në 15.000 pamje (gjashtëqind herë më ngadalë nga ato që sheh syri ynë në kohë reale) duke treguar ngjyrat teksa "derdhen" në ambient në mënyrë unike! Pa efekte speciale, kjo që shihni është rezultat i provave fantastike të ekipit Slow-mo Guys, […] 29 April 2013 at 04:28 pm
0

Microsoft po përgatit një "orë inteligjente" me ekran 1,5 inç me prekje

by a.malaj Me anë të reportazhit të gazetës prestigjioze Wall Street Journal bëhet me dije se kompania Microsoft i shtohet listës së kompanive që ndoshta po përgatisin një orë "inteligjente". Gazeta përmend disa furnitor të cilët janë thirrur për të furnizuar kompaninë në Redmond me komponentë të ndryshëm, përfshirë këtu edhe ekrane me prekje me diagonale 1,5 inç. Një nga këto furnitor është takuar me departamentin […] 15 April 2013 at 03:41 pm
0

Udhëzuesi perfekt që të kuptoni më qartë rrjetet sociale (LOL!)

by a.malaj Edhe pse teknologjia ka avancuar, edhe pse investohen shuma të mëdha në internet, dy gjëra janë ato që sundojnë: pornografia dhe macet. Do mund të shkruanim për orë të tëra për të dyja por nuk besoj se ka arsye. Faqja e internetit Tumblr According to Devin, ka krijuar një udhëzues të shkëlqyer i cili shpjegon rrjetet sociale që ne përdorim […] 9 March 2013 at 12:24 pm
0

"Easter eggs" tek faqja e Google I/O

by a.malaj Google po krijon një web zbavitës për Google I/O me kode, faqe të fshehta dhe me efekte audio-vizuale impresionuese. Edhe pse fillimisht i drejtohet programuesve (për shkak të karakterit që ka konferenca I/O) duke i kërkuar një sërë kodesh të saktë që të shfaqë faqet e fshehta, por nëse do ta filloni "lojën", do të kuptoni se mund të luhet nga të gjithë… Thjeshtë […] 7 March 2013 at 01:21 pm
0

Dëshironi të mësoni se nga cilat shtete merr Apple pjesët për pajisjeve e saj?

by a.malaj Keni menduar ndonjëherë se nga ku furnizohet Apple, pra ku i merr komponentët e ndryshëm për pajisjet që gjejmë tek Apple Stores dhe tek Apple Resellers? Gjatë dy viteve të fundit Apple publikon një listë të plotë me të gjithë furnitorët e saj dhe David Barreda nga China File, ka krijuar një hartë interaktive me të gjithë furnitorët […] 18 February 2013 at 06:44 pm
0

Tasa: Perëndesha e cosplaying në Kore

by a.malaj Të gjithë e dimë që Lindja e Largët është një tjetër planet për sa i përket kulturës bashkëkohore. Ndërkohë që ne maskohemi vetëm për karnavalet dhe për Hallouin, atje fenomeni cosplaying "jeton dhe mbretëron"! Nuk është, por është fe. Dhe si çdo fe ka perëndinë e saj, e cila nuk është tjetër veçse Tasa! Ajo është 27 vjeç por ngjan si 16, […] 18 February 2013 at 04:42 pm
0

Ja pra që ekziston një familje e tërë që ka udhëtuar në Hënë dhe qëndron ende atje!

by a.malaj Kemi parë fotografi në sipërfaqen e Hënës, kemi parë dhe fotografitë e Hënës. Por çfarë pse qëndron një fotografi familjare në sipërfaqen e Hënës? Hm... historia është... Në 23 Prill të vitit 1972, astronauti Charlie Duke, anëtar i ekuipazhit të Apollo 16, realizoi "xhiron" e tij të fundit në sipërfaqen e satelitit të tokës. Bashkë me kolegun e […] 12 February 2013 at 05:20 pm