BREAKING

0

Sony Xperia Ion, këtë verë pranë nesh!

Sony, prezantoj në Las Vegas gjatë muajit Janar në kuadër të CES modelin Xperia Ion, por presidenti i Sony Mobile, z. Bert Nordbert deklaroj në prezantimin e sotëm se pajisja do të disponohet në mbarë botën këtë verë.

Sony-Xperia-Ion2

Atëher, ion disponon ekran 4,6 inç me rezolucion 1280 x 720, procesor dual-core 1,5 GHz, NFC dhe super wow kamera 12Mpixels. Pajsija është elegante dhe e lehtë dhe këtu mund të shihni një foto të parë të saj, mundësuar nga Aggelo. Pra, Xperia Ion do të ketë të inkorporuar Android 2.3.7 por do të jetë e integruar në Ice Cream Sandwich.

Na duhet të kemi edhe pak durimi derisa ta marrim në duart tona...

0 Comment