BREAKING

  0

  Ja cilat janë funksionalitetet që e bëjnë Samsung Galaxy S8 telefonin më të mire!

  Nëse po mendoni të blini një Galaxy S8, ja cilat janë disa nga funksionalitetet që e bëjnë atë të veçantë dhe të ndryshme nga iPhone. Ai është një telefon ndryshe nga çdo gjë tjetër që keni parë deri më tani në treg. Është mahnitës. Karakteristikat e Samsung S8 në krahasim me iPhone: Ekran më i […]
  0

  Meizu Pro 6 Plus: ekran 5,7 ιme rezolucion QHD, procesor Exynos 8890 dhe kamerë12MP!

  Meizu Pro 6 Plus: ekran 5,7 ιme rezolucion QHD, procesor Exynos 8890 dhe kamerë12MP!
  Kompania Meizu prezanton modelin Pro 6 Plus, një version i rinovuar i pajisjes Meizu Pro 6, me specifika më të larta. Pajisja disponon konstruksion metalik, ekran më të madh 5,7 inç me rezolucion 5,7 inç 2560x1440 pixels, procesor Samsung Exynos 8890 (të njëjtë me atë të Galaxy S7), 4GB RAM, 64 ose 128GB hapësirë të brendshme (e cila nuk zgjerohet), si dhe kamerë 12MP […]
  0

  Cilat pajisje Huawei do të marrin Android 7.0 Nougat?

  Cilat pajisje Huawei do të marrin Android 7.0 Nougat?
  Tashmë dihet që pajisja Huawei Mate 9 do të qarkullojë me Android 7.0 Nougat dhe me EMUI 5.0 të kompanisë të përmirësuar. Por çfarë do të ndodhë me pajisjet e tjera? Kinezët sapo njoftuan se cilat pajise do të përditësohen me softuerin e ri Nougat dhe EMUI e ri. Ato janë: Huawei Mate 8 Huawei P9 Huawei P9 […]
  0

  Pegatron, po prodhon Surface Phone përMicrosoft-in?

  Pegatron, po prodhon Surface Phone përMicrosoft-in?
  Tanimë është një sekret publik fakti që kompania Microsoft po përgatit një Surface Phone. Jemi thuajse të sigurt që nuk bëhet fjalë thjeshtë për thashetheme, dhe vetë CEO i kompanisë, Satya Nadella, thuajse e ka “fotografuar”. Nga informacionet që na vijnë nga Tajvani, mësojmë se prodhimi i pajisjes ka nisur, dhe atë e ka marr përsipër kompania Pegatron, […]
  0

  ZTE Nubia Z7 Max: Pics (MWC 2015)

  ΖΤΕ Nubia Z7 Max është “i madhi” i familjes së Nubia Z7, pasi bëhet fjalë për një për përdoruesit që nuk e kanë problem të mbajnë një “bishë” të vogël në duar. Nubia Z7 Max është një pajisje që disponon ekran 5.5 inç me rezolucion Full HD, 2GB RAM, 32GB storage dhe është e ndërtuar me material plastik. […]
  0

  Asus ZenFone 2: Pics (MWC 2015)

  AsusZenFone 2 është një propozimhigh-endnga kompania Asus, e cila është krijuar për përdoruesit me kërkesa të larta. Më konkretisht Asus ZenFone 2 është ndërtuar prej metali, disponon ekran 5.5 inç me rezolucion 1080p, procesor quad-core 64-bit Intel Atom me fuqi 1.8GHz. Ndër të tjera disponon 2GB RAM (LPDDR3), ndërsa në bazë të konfigurimit që zgjedh përdoruesi ekziston edhe version me […]
  0

  Alcatel Watch: pics (MWC 2015)

  Tek stenda impresionuese e kompanisë Alcatelnë ekspozitënMWCtë Barcelonë smartwatchi ri i kompanisë ishte me padyshim një nga atraksionet kryesore. AlcatelWatch disponon ekran IPS 1,22" me rezolucion 240x204 pixels pasi njëra anë e watchfacenuk shfrytëzohet, është kompatibil me pajisje Android, por disponon një δεν interfacespecial, të thjeshtë dhe të këndshëm me ikona dhe njoftime nga celulari. Ora peshon 60 gramë, është rezistente ndaj […]
  0

  Asus ZenWatch: Pics (MWC 2015)

  Ora inteligjente e kompanisë Asus, ZenWatch në asnjë rast nuk mund të kalonte pa rënë në sy, pasi dizajni elegant në kombinim me mundësitë e shumta që posedon tregojnë qartë punën e bërë nga Asus. Duke i hedhur një sy specifikave, ZenWatch disponon ekran touch 1.63 inç të teknologjisë AMOLED (me rezolucion 320x320 pixels) me Gorilla Glass 3 Protection dhe […]
  0

  Ndiqni "extreme unboxing" e OnePlus 3T (video)!

  Na duhet ta pranojmë, jemi nga ata që adhurojmë të shohim “unboxing videos”, por pas aq shumë videosh që shohim të pakta janë ato që na impresionojnë. Këtë herë, vëmendjen na e tërhoqi një extreme unboxing të pajisjes OnePlus 3T që u realizuan në një avion luftarak! Jake Paul, aktori Amerikan, u rekruta nga OnePlus për të realizuar në një […]
  0

  Ja si bënin fotografët “Photoshop” në vitin 1946

  Edhe pse programi Photoshop ka qarkulluar në vitin 1989 duke ndryshuar tërësisht mënyrën sesi shfaqen fotografitë por dhe sesi funksionon marketingu, duhet thënë që para se të krijohej programi Photoshop, fotografët për arsye domosdoshmërie si dhe për arsye estetike, i "përpunonin" fotografitë e tyre. Por si? Në vend të klikimeve dhe të programeve, nevojitej një kuti e madhe me […]
  0

  Si e ka marrë emërtimin GOOGLE?

  Ne përdorim pothuajse përditë motorët e kërkimit të Google, por edhe produktet e tjera që krijuan gjigantët  Sergey Brin dhe Larry Page 15 vjet më parë. Nga e ka origjinën emërtimi Google dhe përse e përzgjodhën dy bashkëthemeluesit e kompanisë? Për prejardhjen e emërtimit të Google janë shkruar shumë, por mesa duket teoria e saktë […]
  0

  How to. Si të anulosh një email që sapo dërgove nëpërmjet Gmail!

  A je në dijeni se ekziston mënyra për të anulluar dërgimin e një email-i që sapo e ke dërguar me Gmail? Nëse po, atëherë nuk përse ta lexosh këtë artikull. Por nëse jo, atëherë  të bëjmë me dije se vetëm një programim i thjeshtë mund të të shpëtojë në rast se ke gabuar adresë ose […]
  0

  1.2 miliardë dollarë arritën shitjen "mobile shopping" gjatë Black Friday në SHBA!

  Për herë të parë përdoruesit mobile & tablet shpenzojnë më shumë se 1 miliardë dollarë në blerje! Kjo shifër është arritur në mobile shopping në SHBA gjatë Black Friday. Mesa duket Amerikanët nuk përdorin tanimë vetëm PC-ët apo laptopët për blerjet e tyre online, dhe kjo pasi shifra prej 1.2 miliardë dollarë i përket shitjeve “mobile […]
  0

  Femra provojnë sutjena "vintage"! (Vid)

  Do provonit sutjena të vjetra, vintage, të çuditshme dhe të bukura? Do vishnit korse dhe të brendshme me ngjyra dhe prerje të cilat do të nxirrnin në pah bukurinë, stilin si dhe feminilitetin e fshehur në çdo centimetër të trupit tuaj? Disa femra guxuan dhe ky është rezultati:
  0

  Krevati që shtrohet vetë!

  Vazhdimisht lexojmë rreth aplikacioneve të reja që zhvillohen, rreth prezantimit të telefonave si dhe pajisjeve të tjera mobile dhe deri diku pritshmëritë tona nga i gjithë ky bombardim produktesh sa vijnë dhe shtohen. Sot do ju prezantojmë një gjetje e cila me siguri disa prej nesh (sidomos ata që jetojnë vetëm) do i gëzojë pa […]
  0

  Unike! Një kolazh fotografish në Instagram që do e adhuroni!

  Fotografi Ng Weijiang nga Singapori bën kolazhe digjitale në rrjetin social Instagram me një mënyrë të veçantë! Në vend Photoshop-it për të “bashkua” fotografitë, ai përdorë Instagram-in për t’i kombinuar ato. Rezultati është i shkëlqyer dhe mund ta shihni edhe vetë duke klikuat këtuose duke parë fotografitë e mëposhtme! Me të vërtet artisti në fjalë është shumë i […]
  0

  Të gjitha "gadgets" që ka përdorur agjenti James Bond!

  Unaza që nxjerrin fotografi, paketa cigaresh që shpërthejnë, ora që presin dhe sigurisht makina që janë të ngarkuar me çdolloj arsenali armësh janë disa prej pajisjeve që ka përdorur agjenti i famshëm James Bond në filmat e tij. Në total 193 të tilla. Shoqëria e Burger Fiction ka bërë një skanim të hollësishëm në filmat e James Bond […]
  0

  Supercut: Efektet speciale më të dështuara!

  Nuk janë efekte speciale për çmim Oscar. Nuk janë të gjitha cutting edge punë të paqme. Jo të gjitha përpjekjet e kanë çuar një hap para fushën e kinemasë. Ka skena që na la pa frymë falë efekteve, por po aq të tjera mbetën tentativa jo për t’u mbajtur mend. Ky “supercut” i krijuar prej World Wide […]
  0

  Kështu është sot vajza e filmit "The Ring"!

  Emri Daveigh Chase logjikisht nuk ju kujton asgjë, por ju bëjmë me dije që këtë vajzë e njihni dhe madje shumë mire! Bëhet fjalë për vajzën e cila ju ka tromaksur me prezencën e saj tek filmi The Ring, trileri i famshëm që ka lënë qindra njerëz pa gjumë pas përfundimit të tij, dhe po aq të tjerë […]
  0

  Filmat e Wes Anderson një udhëtim magjik mes ngjyrash!

  Rushmore, The Royal Tenenbaums, The Life Aquatic with Steve Zissou, The Darjeeling Limited, Fantastic Mr. Fox, Moonrise Kingdom, The Grand Budapest Hotel... Filmat e Wes Anderson disponojnë estetikën e tyre të veçantë, vijnë nga një botë imagjinare dhe mbërrijnë tek ne përmes ekranit të madh duke na mundësuar një udhëtim të magjishëm midis ngjyrash e skenash fantastike. […]